10.8.2019

Jan Eret: Neruším? (recenze CD)

Jan Eret: Neruším? (recenze CD)Rozhovor o nové desce

Na následujícím odkazu

Díky vám postoupila naše písnička Darmojedi do dalšího kola, zatím je na 9. místě. Děkujeme! Podpořte ji v hitparádě na ČRo Plzeň znovu. Díky vám pak bude zařazena do "rotace", tedy budou ji hrát. Je to jednoduché - jednu smsku.

Pošlete ji ve tvaru FOLK (mezera) 9 na číslo 900 11 03. Cena jedné SMS je 3 Kč

Pozor, čas je pouze do středeční půlnoci (9.1.2019), pošlete tedy raději hned.

...

Ještě jednou:
FOLK 9
na číslo 9001103

Moc vám děkujeme!

https://plzen.rozhlas.cz/folkparada-7604206

CD "Neruším?" právě vychází! Napište si o něj!


Po více než dvou letech studiové práce je Cd konečně na světe! Oficiálně bude pokřtěno 29.11.2018 ve 20:00 v plzeňském Hifi klubu. Ale už teď si ho můžete objednat - stačí napsat na email jan.eret@gmail.com

Co na něm najdete? Kolekci 15 písní, které zpívám nejen já, ale dvě sólově Eva Nyklíčková a například Podzimní karneval v nové aranži i se sólovým Míšou Röhrichem, Evou a mnou :). Jirka Mucha zpívá hymnu Voda je život.


K poslechu je parádní swingovka Druhý díl, rocková balada Slyším v tichu volání a další folkové písničky v pestrém kabátu, který jim na míru šili Jirka Mucha a Míša Röhrich.


Sleeve note nebo-li úvodník - jako svůj první v životě - napsal na CD Míša Röhrich.


Budu rád, když mi do mailu budete psát, jak a co se vám na CD líbí :)


Ahoj


Janek


Nová FB stránka připravovaného CD "Neruším?"


ZDE naleznete novou stránku určenou pro projekt Neruším?


Co vás tam čeká?


Novinky, úvahy, informace, termíny a samozřejmě a nejvíce - odkazy na první singly!


Těšte se společně se mnou ze zrodu nového alba.


Váš Janek
Předplatné nového CD zahájeno - podpořte vznik nového alba!


V dnešní době to bez předplatného tak úplně nejde, výroba CD včetně studia stojí necelých 100 000 Kč. Pokud se rozhodnete vznik CD podpořit, budu vám velmi vděčný. 

Prosím, cenu předplatného uhraďte na účet, využijte níže uvedené bankovní spojení, do zprávy pro
příjemce uveďte svůj email a zároveň na email: jan.eret@gmail.com zašlete
informace kolik a kam CD budete chtít zaslat, popř. zda si je vyzvednete osobně na
koncertech či jinak. Bankovní spojení: 670100-2203785329/6210


ORIENTAČNÍ CENA CD 220 Kč

Cena CD je ale dobrovolná, neboť náklady na výrobu jsou
horentní a zároveň CD rád věnuji i za méně, když udělá
radost a nemáte peněz nazbyt. Za vyšší příspěvky budu
velice vděčný, za příspěvky nad 1000 Kč nabídnu zvláštní
dárky (obýváková šú u vás doma a podobně)


Termín vydání se předpokládá JARO 2018
Blíží se ochutnávka


Dál pracuji na novém CD, nyní je to píseň Darmojedi. Pokud všechno dobře půjde, téměř během pár dní si ji budete jako ochutnávku celého alba poslechnout. Myšlenky jsou i na jednoduchý videoklip, tak uvidíme. A uslyšíme :).První píseň z připravovaného CD - bonusově nazpívaná Jirkou Muchou: Voda je život

Na uvedeném odkazu si můžete poslechnout kompletní verzi písně Voda je život. Mám z ní stále obrovskou radost.Píseň "Voda je život" je na světě


Kapela Acoustix pokřtila novou desku a byl to pěkný večírek. Mimo jiné tam zazněla píseň z připravovaného alba mých autorských písní Voda je život. Píseň vzhledem k velkolepé aranži Jirky Muchy, který je zároveň autorem hudby, zazněla reprodukovaně - bude totiž hymnou charitativní kampaně Voda pomáhá. Tak se se písničce dobře žije a jestli si někdo díky ní uhasí žízeň nebo přispěje na charitu - dobrých skutků není nikdy dost :).  


Opět autorská spolupráce


V poslední době vznikají další písně v autorských dvojicích. Pro píseň Druhý díl mi melodii napsal Béďa Šedifka Röhrich, mimochodem velmi krásnou. A teď pracujeme s Jirkou Muchou na velkolepé skladbě o vodě. Tak držte palce! :)


Holýšovský koncert je tradice, na kterou je spoleh

Koncert v Holýšově, který se koná snad už 15 let pravidelně vždy poslední listopadovou sobotu. Tentokrát byl na novém místě, pár metrů od původního, v překvapivě pěkném sále restaurace U Nováků. Jako loni jsme vystoupili v duu - Janek Eret a Janča Golianová. To neznamená, že by trio nehrálo, jen nebylo možné s Petrem ani Míšou sladit termíny.


Troufli jsme si vyzkoušet hned dvě nové písně, obě budou na připravovaném CD - Darmojedi a Ženy. Obě byly přijaty vlídně. Stejně tak atmosféra celého našeho vystoupení byla velmi vydařená, díky! :)


Tenhle koncert je pro mě opravdu srdeční záležitost, je to na jednu stranu kamarádské setkání a na druhou možnost hrát pro skvělé, poslouchající publikum. Setkání s Kapelou lístek, s organizátorem Jeňýkem, zážitek z tomboly.  Takže jako vždy, zase už věříme, že příští rok bude setkání zase.


Podzim téměř bez koncertů

... zato však už s prvními nahrávacími dny ve studiu!Už se blíží Potlach u Stráníků!


Tradiční festival FTC muziky konaný v obci Kalek na pozemku kozí farmy a klubu U Drexlerů čp. 13 v Krušných horách
Dramaturgie:
15:00 – Větrno / Háj u Oldřichova
15:40 – Chrpa / Chrudim
16:20 – EKGM / Lety
17:00 – Čáry máry / Plzeň
17:40 – Sekvoj / Praha
18:20 – Přelet MS / Blovice
19:00 – zapálení ohně
19:10 – Janek Eret trio / Plzeň
19:50 – Stráníci CD- 2016
20:40 – Duo Komáři + Béďa Šedifka / Plzeň


Rozhovor  http://www.qap.cz/object/v-plzni-probiha-oblastni-kolo-porty-prinasime-info-a-fotky-78452/

Rozhovor v Plzeňském deníku


Porta opět v Plzni - neváhejte a přihlaste se do soutěže!

23. dubna 2016 se opět uskuteční plzeňské kolo Porty. Základní údaje o tom, jak se přihlásit a co se vlastně bude dít naleznete zde.


Dojmy z OPEN MIC Plzeň

27.1.2016

Využili jsme možnost zahrát si na OPEN MICu  plzeňské Jabloni. Nabitá hlomozící kavárna, kapel jak na festivalu, a přitom měl večer svou pěknou a zajímavou atmosféru ze které čišel  fakt, že OPEN MIC je žádaný a oblíbený formát. Přejeme Plzni, aby se tu ujal a rozvíjel a děkujeme komunitě okolo něj za pozvání.
OPEN MIC v Plzni

Janek Eret a Petr Vrobel, Dáma s Hranostajem a další v kavárně Jabloň v Plzni ve středu 27.1.2016 na stále populárnější formě večerních koncertů "open mic".


Potlach u Stráníků 2016

20.1.2016


Velmi pěknou akci očekáváme 2. července 2016. Vzácné pozvání jsem obdrželi od Stráníků, a to zahrát si na jejich tradičním festivalovém potlachu. Dokonce je letošní ročník přímo věnovaný našemu dobrému kamarádovi a tátovi Míši - Béďovi Šedifkovi.

Už je dokonce zveřejněný letošní nástin programu, no podívejte se sami:

Potlach u Stráníků 2016 – věnovaný Béďovi Šedifkovi

Dramaturgie: Postupně se potvrzující !!!

 • 15:00 – vítěz KK Porty 2016
 • 15:30 – T. O. Modrá kotva / Buben
 • 16:00 – Chrpa / Chrudim
 • 16:30 – Čáry máry / Plzeň
 • 17:10 –  Duo Blanice / Č. Budějovice
 • 17:50 –  Jana Zuzka Radová a hráč De El-Pado / Brno
 • 18:20 – EKG-M / Praha
 • 19.00 – Jan Eret trio / Plzeň
 • 19:40 – zapálení ohně
 • 19:50 – Duo Komáři + Béďa Šedifka / Plzeň
 • 20:50 – Stráníci a Míra Ošanec / Severní Čechy
Na uvedeném odkazu naleznete stále rozrůstající se "Zpěvník" 


Novoroční koncert v JAMu 

16.1.2016

Rádi jsme přijali pozvání do klubu JAM v Plzni a ve složení Janek a Petr zahrajeme od 19:00 v sobotu 16.1.2016 na novém místě.  Akustický trojkoncert snad zahájí novou tradici. Takže přijďte nebo se jen tak zastavte!
Pozvánka na vánoční besídku do Hifáče


Přijďte všichni! :)

Pozor! Holýšov bude!Každoroční tradiční listopadový koncert  Holýšově bude! Janek Eret trio a energická kapela Lístek zahrají v čínské restauraci Český dvůr pro nejen trampské publikum v sobotu 28.11.2015!


Srdečně vás zveme!


 Narozeniny Petra Vrobla5. 11. 2015 v kostele Farního sboru ČCE Plzeň-západní sbor proběhl krásný večer plný akustické hudby věnovaný narozeninám Petra Vrobla, giganta československé mandolíny :).

Vystoupila spousta kapel, těch, kteří pro Petra hodně znamenají, často ve kterých samozřejmě i hraje, a to

Grácie (Johanka Štanglová, Terezka Zahradníková),Petr Vrobel + Alena Kozáková, Daniel Stach, Janek Eret trio, Malá parta, Tomáš Kotora + Jiří Kříž, Acoustix (+ host Kamila Trykarová), ChBQ  a Duo Komáři.


Petře, všechno nejlepší, hodně skvělých lidí i muzikantů kolem tebe, zdraví a pohodu a děkujeme za krásný večer!Žebrání23.9.2015
V rámci busking festu jsem si v Plzni zažebrali pomocí hudby. Bylo skvělé si zahrát s virtózem jménem Antonín Kolář. Hráli jsme většinou instrumentálky, prali se s hlasitou dechovkou z jedné strany a s country z druhé, občas na nás chtělo parkovat auto, ale suma sumárum nad hraní na ulici snad ani není. Další zcela zásadní událostí bude oslava Petrovo padesátin ve velkém hudebním stylu!

Druhý koncert v Tabuli
1.9.2015
Všechna místa obsazená a opravdu pěkná atmosféra díky všem, co přišli. To je pak radost hrát. Fotky od Mialana Svobody najdete zde.Vaše reakce


30.8.2015

Vaše ohlasy mě i ostatní v kapely vždy velmi potěší. Na facebooku, v mailech, smsky a především to, že přijdete na koncert. Jeden velmi milý ohlas: "Na osobní pozvání Janka ERETA jsem se ...zúčastnil vystoupení jeho Tria ...a domů jsem si opět odnášel hezký pocit v duši..a o to myslím, že hlavně jde.Žít dneškem, sdílet svoji radost ze života s přáteli a mít rád své bližní.. Je velikým darem, umět dobro v lidech ukrývané, v nich vyvolat - a Janek to umí.. SlávekRepríza Tabule


16.7.2015
Díky všem za příjemnou atmosféru koncert a zpívané v Tabuli. A protože se akce vydařila a řada zájemců neměla v prázdninovém čase možnost se zúčastnit, zveme vás na reprízu akce, která se uskuteční rovněž v Tabuli, a to 26.8.2015!

Narozeninový koncert v Tabuli


9.7.2015

Už za týden - tedy 15.7.2015 - proběhne koncert v restauraci Tabule v Plzni na Borech v obsazení Janek Eret, Petr Vrobel a do tria nás tentokrát doplní Jana Golianová. Ale protože se bude jednat zároveň o oslavu narozenin, druhá polovina večera bude společná zpívaná. Srdečně zveme! Začátek je od 19:00.
Příprava CD
8.6.2015
Pomalu se uzavírá složení písní na připravované CD. Včera se urodila jedna z posledních. Radost z ní je o to větší, že vznikla ve spolupráci s vynikajícím hudebním skladatelem Jirkou Muchou. Po první písni z autorské dílny Janek Eret a Jirka Mucha pro repertoár Jirky Muchy - písni Probuzení vznikla další píseň, tentokrát pro repertoár Janek Eret trio - píseň Vůně snů. Velká radost.

Koncert v Tabuli
15.7. 2015 jsme pro vás připravili koncert v restauraci Tabule v Plzni na Borech (blíže v sekci koncerty). Bude hezky, takže využijeme i zahrádku a bude to prostě pohoda. Srdečně vás zveme!Svátek sousedů


31.5. 2015 
Hraní na sousedských večeřích už se pomalu stává tradicí a je to zajímavá a příjemná zkušenost. Co místo, to jiní lidé, jiná atmosféra - ale vždycky vřelé přijetí :). Letos jsme hráli v sestavě Janek Eret a trio :)...Janek, Petr a k tomu - Eva Nyklíčková a Jana Golianová. Písničky se rozezněly nečekaně krásně. Děkujeme všem třem sousedským setkáním i řidičce Kristýně a třeba zase napřesrok.


20.5.2015V nejbližší době se zúčastníme akce Den sousedů v Plzni. Zahrajeme postupně na třech místech, na Lochotíně, Borech a na Bílé Hoře. Jsme rádi, že o nás v rámci akce byl zájem, loni jsme se účastnili poprvé a bylo to fajn.


V nejbližší době upřesníme nějaké ty letní koncerty a v září pak další díl našeho pořadu Rozehraj. S naším připravovaným hostem už jednáme - prozradíme jen, že se bude jednat o hosta z ranku přespolních, a že účinkoval v Plzni na Portě 2015.


Co se týče dotazů na nové CD - doba už skutečně pomalu dozrává.